Ten nadmorski kurort ma się czym pochwalić. Piękna okolica, doskonałe warunki do wypoczynku, dobre zagospodarowanie oraz doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że na brak turystów w tej miejscowości nie można narzekać.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Ustki?

Ustka od lat jest promowana jako doskonałe miejsce na wczasy nad morzem, a turystyka na jej terenie rozwija się doskonale. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wypoczynku w tej części polskiego Wybrzeża?

Ustka to malownicze zakątki, dzięki którym spacer po jej centrum staje się wspaniałą przygodą dla każdego z nas

Pięknie prezentuje się tutejszy kościół – neogotycka budowla z lat 80. XIX wieku, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Domy rybackie oraz zabytkowe pensjonaty, będące przedwojennymi pamiątkami – oto kolejne atrakcje, dzięki którym ten nadbałtycki kurort może każdego z nas oczarować wspaniałą atmosferą. Wieli wrażeń może też dostarczyć spacer w rejonie neogotyckiej latarni morskiej, która w panoramie Ustki zajmuje miejsce bardzo ważne.

Więcej wpisów o nadmorskich atrakcjach turystycznych, znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.

A co warto zobaczyć w najbliższej okolicy Ustki?

Ciekawie prezentuje się wież Duninowo, znana m. in. z XV-wiecznego kościoła gotyckiego oraz ryglowych chałup – cennych zabytków ludowego budownictwa. Kolejna ciekawa miejscowość, do której warto zajrzeć podczas wycieczki po okolicy Ustki, to Zaleskie.

Tu można zobaczyć piękną, neogotycką stodołę oraz XVIII-wieczny kościółek. Ryglowym kościołem może się poszczycić pobliska wieś Wytowo, podobną perełkę architektury można ujrzeć w miejscowości Objazda. Wszystkie te atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na tych turystach, którzy spędzają wczasy nad morzem i chcą w ich trakcie poszerzyć swą wiedzę na temat historii i kultury tej części kraju.