Bukowina Tatrzańska to malownicza podhalańska wieś, która ma wiele do zaoferowania odwiedzającym.

Co jest szczególnie warte zobaczenia? O tym opowiemy poniżej.

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

Kulturalne serce Bukowiny. Organizowane są tutaj wystawy, koncerty, bankiety, imprezy, festiwale, konkursy i wiele innych. Powstało z myślą o pielęgnowaniu i podtrzymywaniu bogatej kultury podhalańskiej. Można tu wynająć sal konferencyjną, a nawet pokój. Ciekawostką jest fakt, że „Dom Ludowy” to największy drewniany budynek w Polsce.

Snow Dream

Gratka dla miłośników zimowych kuligów. Dwa konie, pięknie przyozdobione sanie i wyjątkowa atmosfera mroźnej zimy to wymarzona sceneria do wyjątkowej przejażdżki. Ostatnio zaczęto organizować również letnie wersje kuligów, pozwalające na podziwianie malowniczej, tatrzańskiej przyrody.

Termy Bukowina

Świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. W ofercie znajdują się baseny (temperatura wody od 30 do 38°C), sauna, aqua aerobik, nurkowanie dla dzieci, czy seanse zapachowe. To tylko niektóre z atrakcji przewidzianych dla przyjezdnych. W budynku znajduje się również strefa wellness, kawiarnia i restauracja.

Więcej o termach w Bukowinie Tatrzańskiej tutaj: https://www.bukowina24.pl/wybierz-sie-na-termy-do-bukowiny-tatrzanskiej-termy-bukovina/

Wyciąg narciarski UFO

Wyjazd w góry w okresie zimowym nie może się obyć bez nart, czy snowboardu. Stok położony jest na zboczu Wierchu Olczańskiego, skąd rozpościera się niesamowita panorama na całą Bukowinę Tatrzańską. Do dyspozycji odwiedzających pozostaje wypożyczalnia sprzętu i pomoc wykwalifikowanych instruktorów. Nieopodal znajduje się również Ośrodek Wczasowy, który stanowi idealną „bazę wypadową” na stok.