Kolumbia to państwo znajdujące się w Ameryce Południowej. Położone jest nad morzem Karaibskim i Pacyfikiem. Kraj zajmuje fragment puszczy amazońskiej, a w zachodniej części przebiegają Andy.

Oprócz przyrodniczych cudów, znajduje się tam wiele ciekawych miejsc o antropogenicznej genezie.

Co warto zobaczyć w Kolumbii?

Park Tyrona

Park Tyrona jest uznawany za najpiękniejszy park naturalny w Kolumbii. Leży nad Morzem Karaibskim, więc znajduje się tam mnóstwo pięknych plaż. Najbardziej znaną jest Cabo Sam Juan.

Jednak ze względu na bardzo silne prądy, nie można się kąpać w morzu. Oprócz plaż, warto udać się na wyprawę do dżungli, gdzie mieszkają papugi, małpy, leniwce i iguany.

Rzeka Cano Cristales

Z pozoru jest to zwykła rzeka. Jednakże przez kilka miesięcy w roku staje się nietuzinkową atrakcją. Rzeka swoją wyjątkowość zawdzięcza glonom, mchom w korycie rzeki, które w okresie od września do listopada mienią się różnymi barwami – czerwienią, żółcią, zielenią, czernią i niebieskością. Jest to jedyne takie miejsce na świecie!

Monserrate

Niesamowite wzgórze o wysokości 3152 m n.p.m. Znajduje się tam kościół, a samo miejsce objęte zostało kultem religijnym. Ze wzgórza można spoglądać na praktycznie całą Bogotę – stolicę Kolumbii.

Wspaniałymi widokami można zachwycać się również o zachodzie słońca. Na szczyt można dostać się za darmo – pieszo lud odpłatnie – kolejką linową.

San Felipe de Barajas

Jest to fort w mieście Cartagena. Jego historia sięga XVI w. Na początku była to niewielka budowla, aczkolwiek w późniejszych latach była dość intensywnie rozbudowywana.

W 1984 r. fort został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiekt przyciąga turystów z całego świata. Na miejscu można podziwiać liczne tunele i krajobrazy.

Więcej artykułów o krajach ameryki łacińskiej znajdziesz w serwisie https://www.buenos.pl/.