Włochy to kraj piękny i charyzmatyczny. Szczycą się wieloma naturalnymi walorami, wspaniałymi zabytkami, doskonałą kuchnią i niepowtarzalnym klimatem. Z pewnością powodów, by odwiedzić, właśnie Włochy jest wiele. Na turystów czeka bez liku atrakcji i zakątków do zwiedzenia. Wycieczka do Włoch nie może się obejść bez lampki Prosecco i posmakowania wyśmienitej pizzy. Od czego zacząć poznawanie tego kraju?

Włochy – położenie i najważniejsze punkty!

Włochy leżą w Europie Południowej i pod względem naturalnych uwarunkowań z pewnością mają wiele atutów. Cechują się wyżynnym i górzystym terenem: na ich obszarze znajdują się dwa pasma górskie Alpy i Apeniny. Ponadto są oblewane przez wody kilku akwenów Morza Śródziemnego: Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Jońskie i Morze Adriatyckie. Przynależy do nich, aż kilkanaście wysp, z których największymi i najbardziej znanymi są: Sycylia i Sardynia. Oczywiście warto dodać, że polskie miejscowości nadmorskie również zachwycają – warto sprawdzić także wyjątkowo jasne noce nad morzem w Jastrzębiej Górze. Stolicą Państwa jest pełen zabytków Rzym! Na swojej mapie Włochy mają wiele wyjątkowych miast, w których można się wprost zakochać. Za te najbardziej atrakcyjne uznaje się: Mediolan, Wenecję, Florencję, Sienę, Weronę, Pizę, czy też Neapol, Turyn i Weronę. Z pewnością, jak długie i szerokie są, Włochy tak wiele ciekawych miejsc w sobie kryją!

Wycieczka do Włoch północnych!

By, zwiedzić całe Włochy potrzeba naprawdę sporo czasu. Podróżując z Polski najlepiej zacząć od północnej części kraju, która jest niezwykle malownicza i urzekająca. Z Polski możemy przedostać się do włoskich sąsiadów samolotem, autem lub autokarem. Na miejscu możemy liczyć na dobre skomunikowanie między miastowe, co ułatwi podróżowanie i zwiedzanie Włoch. Przygodę można rozpocząć od uniwersyteckiego miasta Padwy. To właśnie z niego wywodzi się słynny Aperol. Poza tym oferuje wiele zabytków i ciekawą architekturę z różnych epok.

Następnie warto wybrać się do Sirmione, czyli miasteczka nad jeziorem Garda. Zachwyca ono przepięknym krajobrazem malowanym przez jezioro, góry i kolorowe zabudowania. W jego okolicy znajdują się doskonałe winnice, które również można zwiedzić! Jako kolejny przystanek warto wybrać słynne miasto miłości, czyli Weronę. Tu obowiązkowym punktem do zobaczenia będzie oczywiście dom Julii, ukochanej Romea. Ponadto do charakterystycznych zabytków miasta zalicza się antyczna arena przypominająca Koloseum. Zwiedzając, północne Włochy wprost nie można pominąć Wenecji. Popularne miasto na wodzie zachwyca swoją unikalnością i romantycznym klimatem. Oferuje wspaniałe zabytki, czy też galerie sztuki. Obowiązkową atrakcją jest rejs gondolą po weneckich kanałach. Jeśli planujemy wycieczkę do Włoch na zaledwie kilka dni, to taka trasa z pewnością nie będzie wyczerpująca, a okaże się bardzo ekscytująca.