Jest jednym z najciekawszych miast, jakim może nas oczarować Portugalia, a wypoczynek na jego terenie dostarczy każdemu z nas wiele radości. Faro to piękne miasto, któremu znane biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają swój czas. Co warto wiedzieć na jego temat? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po jego terenie?

O portugalskiej miejscowości Faro

Wycieczki po Faro mogą sprawić wiele radości tym, którzy cenią sobie klimat dawnych miast oraz spotkania z cennymi zabytkami. Kusi Stare Miasto z dawnymi bramami miejskimi, pięknie prezentuje się też XIII-wieczna katedra, będąca jednym z najważniejszych zabytków sakralnych w tej części Portugalii. Stare Miasto Faro doczekało się nawet osobnego artykułu na portalu www.coslychac.pl w dziale turystyka. Malownicze place, uliczki kuszące niepowtarzalnym klimatem – oto kolejne czynniki, dzięki którym spacery po Faro sprawią każdemu z nas sporo radości.

Czym jeszcze może poszczycić się Faro?

Faro może się też pochwalić malowniczą okolicą, a kto znajdzie tanie noclegi w rejonie tego miasta, ten będzie mógł brać udział w fascynujących wyprawach po jego okolicy. Gdzie warto się wybrać? Region Algarve, na terenie którego znajduje się Faro, kusi wspaniałymi plażami oraz doskonałymi terenami dla miłośników pieszych wędrówek. Nie lada gratką może się okazać Park Naturalny da Ria Formosa, któremu z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Główną atrakcją są tu potężne laguny, które zajmują powierzchnię 170 kilometrów kwadratowych. To miejsce jest chętnie odwiedzane przez amatorów pięknych widoków, bardzo chętnie na teren tego parku zaglądają też ornitolodzy. Mają oni zapewnione tu doskonałe warunki do obserwowania ptaków, które w trakcie swych migracji chętnie zatrzymują się w rejonie Faro.