Kolin to jedno z tych miast, które mogą okazać się niezwykle zaskakującym i ciekawym punktem w programie wycieczki po tak ciekawym regionie, jakim są Czechy Środkowe. Co warto to zobaczyć? Dlaczego miasto to może okazać się atrakcyjnym celem wycieczki?

Leżące w dolinie Łaby miasto Kolin to jedno z ciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Czechy Środkowe. Wiadomo, że już w czasach starożytnych przez miasto to przebiegały ważne szlaki handlowe, dzięki którym Kolin przez wieki mógł się pomyślnie rozwijać. Miasto to stało się w swych dziejach przedmiotem rywalizacji między Austrią a Prusami. Walkę tę wygrała Austria, co w znacznym stopniu wpłynęło na współczesny charakter tego miasta. Dziś Kolin to miejsce kuszące dla turystów. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Kolin może się pochwalić pięknym rynkiem, którego najcenniejszą ozdoba jest ratusz. Ciekawie prezentuje się też starówka, na terenie której nie brak ciekawych budowli o historycznym charakterze. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się gotycki kościół św. Bartłomieja, którego największa ozdoba jest piękna dzwonnica. W kościelnym wnętrzu przyciąga z kolei chór muzyczny z XIV wieku oraz pochodzący z 1910 roku neogotycki ołtarz główny.

Zadziwić może tu również barokowa kostnica, która przypomina o ofiarach zarazy nękającej miasto w XVII wieku. Równie ciekawym zabytkiem sakralnym na terenie tego miasta jest synagoga, będąca jedną z nielicznych pamiątek po tutejszej społeczności żydowskiej. Miłośników historii może też zainteresować regionalne muzeum, w którym można zapoznać się z historią miasta oraz jego najbliższej okolicy.

Czechy to wyjątkowy kraj, który może zaskoczyć turystów swym bogactwem oraz różnorodnością. Takie miasta, jak Kolin, są na to najlepszym dowodem. Atrakcji czeka tu wiele, a każda z miejscowości leżących w tej części kraju może zadziwić swym pięknem oraz ciekawymi budowlami.