To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce, mogąca się pochwalić świetnym zagospodarowaniem oraz ciekawymi atrakcjami. Kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, ten w porę powinien się zainteresować ofertą tak ciekawego kurortu, jakim są Międzyzdroje.

W jaki sposób można spędzić tu wolny czas?

Międzyzdroje to wspaniałe atrakcje oraz wiele miejsc, które pozwalają turystom nacieszyć się wypoczynkiem w pięknym otoczeniu. Kusi tutejsza plaża oraz betonowe molo, liczące sobie prawie 400 m długości, zachwyca też park zdrojowy, mogący się pochwalić historią sięgającą XIX stulecia. Zdjęcia tych miejsc turystycznych udostępnił portal zajmujący się turystyką www.turystykainfo.pl. Międzyzdroje to również tak ciekawe atrakcje, jak słynna Promenada Gwiazd czy ławeczka z figurą Gustawa Holoubka.

Atrakcje turystyczne niedaleko kurortu

W najbliższej okolicy tego kurortu również czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Wielką przygodą mogą się okazać wycieczki na wzgórze Gosań. To najwyższe wzniesienie klifowe w Polsce, a jednocześnie – rewelacyjny punkt widokowy. Kuszą też takie atrakcje, jak Wzgórze Zielonka oraz grodzisko w Lubinie, na terenie którego odkryto ślady najstarszego kościoła na terenie Pomorza. W czasie pobytu w tej części wybrzeża, warto też odwiedzić miejscowość Zalecie. Tu najcenniejszym skarbem jest Muzeum Bunkier V3 – jedyna w Polsce ekspozycja, poświęcona tajnej broni niemieckiej.

Wielkim walorem tego ośrodka turystycznego jest świetnie rozwinięta baza noclegowa, dzięki której możemy zaplanować urlop w tej miejscowości o każdej porze roku. A że atrakcje czekające w tym mieście są zróżnicowane, nikt z nas na nudę nie będzie tutaj narzekać.