Wczasy w Chorwacji to idealna propozycja dla każdego, kto chce nacieszyć się relaksem na plaży, odpocząć w pięknej scenerii, a przy okazji zwiedzić historyczne miasta pełne zabytków. Takie atrakcje sprawiają, że Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wypraw, a biura podróży wciąż chętnie organizują wczasy na jej terenie. Turystyczną wizytówką tego kraju wciąż pozostaje Dalmacja i jej wyspy, w gronie których bardzo dużym powodzeniem cieszy się wyspa Hvar. Jakie atrakcje przyciągają na jej teren letników z całego świata?

Wyspa Hvar to malownicza sceneria i świetne warunki do wypoczynku, dzięki czemu turyści z różnych zakątków świata bardzo chętnie stawiają na wypoczynek w tutejszych letniskach. Hvar przyciąga też dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu goście mogą tu korzystać z licznych hoteli, pensjonatów oraz lokali gastronomicznych. Kuszą piękne plaże i malownicze zatoki, przyciąga też spora ilość zieleni oraz łagodny klimat. Wyspa ta może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami, z którymi można się spotkać m.in. w mieście Hvar. Ta wyspiarska stolica może się dla wielu z nas okazać niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki, a wędrówka po ulicach tego miasta każdemu z nas sprawi wiele radości. Miasto Hvar urzeka swym portem oraz XVI-wieczną twierdzą, która do dziś dumnie wznosi się nad miastem. Pałace patrycjuszy, potężne mury miejskie oraz baszta Toran – oto kolejne atrakcje, którym warto poświęcić swój czas podczas wycieczki po tym mieście. Hvar może się też pochwalić potężnym arsenałem oraz założonym w początkach XVII wieku teatrem – najstarszym obiektem tego typu w nowożytnej Europie.

Wypoczynek na wyspie Hvar to szansa na relaks na plaży oraz na spacer wśród cennych zabytków. Kto odwiedzi tę wyspę, ten z pewnością nie będzie żałować. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a wspomnienia z wakacji w tej części Chorwacji na długo zapiszą się w naszej pamięci.