Ten popularny wśród turystów półwysep jest jednym z ciekawszych zakątków na terenie Tunezji. Wciśnięty pomiędzy Zatokę Tuniską a Zatokę Hammamet ma typowo rolniczy charakter. Nie brak tu sadów i winnic, zaś w wielu miejscowościach do dziś można podziwiać pracę miejscowych rzemieślników i ich tradycyjne wyroby. Co warto zobaczyć na półwyspie Cap Bon?

Plaże Hammametu

Te piękne plaże można podziwiać zarówno z wygodnego leżaka, jak i z wielbłądziego grzbietu. Złocisty piasek i ciepła, turkusowa woda sprawiają, że osób przybywających na urlop w to właśnie miejsce nie brakuje. Te cenne w turystyce walory sprawiły, że Hammamet już w okresie międzywojennym z małej, rybackiej wioski zaczął przemieniać się w modny ośrodek wypoczynkowy. W pobliżu pięknych plaż powstawać zaczęły okazałe wille, zaś w miarę rosnącego zainteresowania Tunezją i jej wybrzeżami – również nowoczesne hotele. Dziś jest ich tu ponad 60, zaś każdy z nich świadczy swym gościom usługi na najwyższym poziomie. Ci, którzy zdecydują się spędzić urlop w Hammamet, z pewnością nudzić się nie będą. Dobrą zabawę gościom zapewnia działające w tej miejscowości Międzynarodowe Centrum Kultury, które znane jest z organizacji licznych koncertów oraz wystaw.

Nabeul – ceramiczna stolica

Ta miejscowość z administracyjnego punktu widzenia jest najważniejsza na półwyspie Cap Bon. Prawdziwą dumą mieszkańców Nabeul są jednak tutejsze wyroby ceramiczne – znane i cenione w całej Tunezji. Do dnia dzisiejszego działa tu wiele warsztatów, w których powstają tradycyjne garnki i wazony. Jedną z licznych specjalności miejscowych rzemieślników są również kolorowe płytki fajansowe, które wyróżniają się tradycyjnym zdobnictwem.

To warto zobaczyć

Spędzając urlop w tej części Tunezji warto udać się na wycieczkę po okolicy. Wśród wielu ciekawych miejscowości, na szczególną uwagę zasługuje Korbous – miejscowość o uzdrowiskowym charakterze, której leczniczy potencjał został odkryty jeszcze w okresie starożytnym przez Rzymian. Warto również zajrzeć na teren ruin punickiego miasta z V stulecia p. n.e., które zachowały się w Kerkouane. Dla miłośników przyrody ciekawym miejscem może się natomiast okazać El Haouaria, znana z groty nietoperzy.