Majorka jest największą wyspą w Archipelagu Balearów i jednym z najbardziej egzotycznych miejsc w Europie. Szukając idealnego miejsca do wypoczynku możemy być pewni, że wybierając właśnie Majorkę dokonamy właściwego wyboru.

Jeśli mamy ochotę wygrzewać się na słońcu, uzyskać przy tym piękna opaleniznę, spędzać długie wieczory spacerując wzdłuż kilometrowej, piaszczystej plaży, wybierzmy Majorkę. Dla aktywnych turystów godne polecenia do zwiedzenia są Smocze Jaskinie pełne stalagmitów i podwodne Jezioro Martel. Dla lubiący bierny wypoczynek cudowna okolica, ogromna ilość plaż, godziny kąpieli słonecznych i chłodne napoje stanowią raj na ziemi.
Z całą pewnością na Majorce będziemy mieli udaną pogodę dzięki charakterystycznemu klimatowi. Panują tam bowiem gorące, suche lata i łagodne zimy. Ogromna ilość kurortów gwarantuje, ze turyści nie mają się co martwić o znalezienie odpowiedniego lokum. Wysoki standard hoteli świadczy jednak o równie wysokiej cenie za nocleg. Dla mniej zamożnych wyspa oferuje dużą ilość hosteli o niższym standardzie i niższej cenie za pobyt. Znalezienie jednak w sezonie takiego miejsca wymaga jednak i jest jednoznaczne z tym, iż najlepiej szukać takiego miejsca dużo wcześniej. Ważny jest dojazd. Najtaniej wybrać ofertę „last minute” i dotrzeć na miejsce w atrakcyjnej cenie. Jeśli natomiast nie możemy sobie pozwolić na wczasy „na ostatnia chwilę’, wówczas najlepiej rezerwować transport dużo wcześniej. Oczywistą rzeczą jest także fakt, iż latem zarówno transport jak i kurorty są dużo droższe. Również ilość turystów jest zdecydowanie większa, co nie każdemu może odpowiadać.

Co innego wypoczynek po sezonie. Wiosną czy też jesienią można spędzić tam wakacje dużo taniej i uniknąć zarazem tłumów turystów.