Tczew ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym mieście każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Tczew może się pochwalić malowniczą okolicą oraz dostępem do Wisły – potężnej rzeki, która w dziejach Tczewa odegrała bardzo ważną rolę. Sam Tczew jest atrakcyjnym miejscem i dla tych którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami i miło spędzić czas nad Wisłą, jak i dla tych, którzy interesują się historią oraz zabytkami dawnej architektury. Na brak atrakcji w tym mieście z pewnością nie można narzekać. Wiadomo, że Tczew rozwijał się intensywnie już w okresie średniowiecza, o czym przypomina nam zarówno układ urbanistyczny miasta, jak i niektóre zabytki. Które z nich zasłużyły na szczególne wyróżnienie?

W trakcie zwiedzania tego miasta koniecznie trzeba zwiedzić kościół farny Podwyższenia Krzyża Świętego. Ta piękna budowla sakralna powstała w XIII wieku, a choć w jej wnętrzu dominuje barok, turyści wciąż mogą tu dostrzec wiele detali architektonicznych, typowych dla sztuki gotyckiej. Drugim zabytkiem sakralnym, któremu podczas wycieczki po Tczewie warto się przyjrzeć uważniej, jest XIV-wieczny kościół św. Stanisława Kostki.

Tczew może się też okazać niezwykle atrakcyjnym punktem dla wszystkich tych osób, które interesują się zabytkami techniki. Z XIX wieku pochodzi drewniany wiatrak typu holenderskiego, przy którym z pewnością warto się zatrzymać. Kto wybierze się na spacer nad Wisłę, ten będzie mógł zobaczyć tak cenny zabytek, jakim są mosty klejowe. Mosty w Tczewie od ponad 100 lat pozwalają pociągom i samochodom na pokonanie Wisły, a ich rozmiary oraz forma do dziś wzbudzają zachwyt.

Inną atrakcją, z której Tczew z pewnością może być dumny, jest Muzeum Wisły – wyjątkowa placówka muzealna, w której przedstawiono dzieje osadnictwa nad Wisłą. W tym miejscu można się dowiedzieć, w jaki sposób ta rzeka przyczyniała się do rozwoju wielu polskich miast, można też zdobyć wiele cennych wiadomości na temat żeglugi i jej historii. Dawne narzędzia rybackie i łodzie mogą zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających, warto zatem zajrzeć do tego muzeum podczas zwiedzania Tczewa.

Jeżeli lubisz zwiedzać Polskę, rekomendujemy zapoznanie się z najciekawszymi miejscami do odwiedzenia w Szczecinie.