Wyspa Krk to moc atrakcji, dzięki którym wczasy w Chorwacji staną się wspaniałą przygodą. Czym przyciąga ta wyspa? Łagodnym klimatem i piękną linią brzegową, cennymi zabytkami oraz zakątkami, które swoim pięknem oczarują nawet tych najbardziej wymagających turystów.

W jaki sposób możemy spędzić wakacje na wyspie Krk?

Krk to największa wyspa na Morzu Adriatyckim, a na jej terenie czekają na nas liczne atrakcje. Czytając na stronie www.infopodroze.pl recenzje osób, które miały przyjemność pojawić się na tej wyspie osobiście to wiemy, że zarówno piękne plaże i malownicze zatoki, jak i miasta kuszące cennymi zabytkami są tam interesujące. Ciekawym celem wycieczki po wyspie będzie dla nas wyspiarska stolica, czyli miasto Krk. Na jego terenie z cennymi zabytkami architektury spotkamy się praktycznie na każdym kroku. Jakim obiektom warto przyjrzeć się uważniej? Z pewnością warto tu zwrócić uwagę na potężne mury miejskie, które są cenną pamiątką z czasów świetności tego ośrodka miejskiego. Wyspiarska stolica przyciąga też uwagę charakterystyczną katedrą, ratuszem z XVI wieku oraz zamkiem, którego historia zaczyna się w XIII stuleciu.

Na wyspie tej czekają również takie atrakcje, jak Jaskinia Biserujka i miasto Silo, które może się okazać ciekawym celem wycieczki dla każdego z nas. Wyspiarska Chorwacja może nas też zachwycić zespołem klasztornym w miejscowości Glavotok oraz leżące na klifie miasto Omisalj, mogące się pochwalić historią sięgającą III wieku. Dla tych, którzy chcą zwiedzać słynne chorwackie winnice, godnym polecenia miejscem będzie miasto Vrbnik, a dla miłośników niewielkich portów – uroczy Port Voz, z którego roztacza się wspaniała panorama na okolicę.